ZYRTARE: Witsel lojtar i Dortmund

48
SHARE

Axel Witsel tani zyrtarisht ka nënshkruar për skuadrën gjermane, Borussia Dortmund.

Ai u transferua te Dortmund për 20 milionë euro, transmeton Transferimet.net.

Witsel është shprehur i lumtur me këtë transferim te skuadra gjermane.

“Jam i lumtur që jam këtu, do të jap më të mirën time për këtë klub.

“Nuk mendove dy herë kur kuptova se Dortmund më dëshironte, më pëlqën ky klub dhe tifozëria që ka”, tha ai./Transferimet.net/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.