ZYRTARE: Sulmuesi i Everton transferohet në Galatasaray

876
SHARE

Sulmuesi i Everton, Henry Onyekuru i është bashkuar Galatasaray në formë huazimi për një sezon, ka konfirmuar klubi turk.

21 vjeçari u bë pjesë e Everton verën e kaluar, por u huazua menjëherë te skuadra belge Anderlecht, transmeton Transferimet.net.

https://twitter.com/Galatasaray/status/1017442283363405825

Onyekuru shënoi nëntë gola në 19 paraqitje për Anderlecht, por pësoi një lëndim serioz në gju në muajin dhjetor dhe u rikthye në Merseyside për rikuperim.

Ai u transferua në Everton për 8.5 milionë euro nga Eupen.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.