ZYRTARE: Real Madrid transferon portierin

133
SHARE

Real Madrid ka konfirmuar transferimin e portierit 19 vjeçar, Andriy Lunin nga Zorya Luhansk.

Ai ka nënshkruar një kontratë gjashtë-vjeçare, transmeton Transferimet.net.

Image result for lunin zorya

Lunin do të jetë pjesë e madrilenëve për gjashtë sezonet e ardhshme.

Ky përforcim nuk do të ndikojë te transferimi i Alisson, për shkak se 19 vjeçari konsiderohet ende si talent dhe premtues për të ardhmen.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.