ZYRTARE: Demba Ba bëhet me skuadër të re

109
SHARE

Sulmuesi i njohur, Demba Ba është rikthyer në Kinë.

Ish-lojtari i Chelseat ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me klubin e Shanghai Shenhua, transmeton IndeksOnline.

Senegalezi ishte pjesë e klubit kinez, por pas pak paraqitjeve ai pësoi një dëmtim të rëndë.

Për t’u shëruar, 33 vjeçari u rikthye në Europë te klubi i Besiktasit, për të nënshkruar më pas me klubin e Goztepe.

Demba Ba, përveç klubeve të lartë përmedura ka luajtur edhe për West Ham, Newcastle United dhe Hoffenheim.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.