ZYRTARE: Betim Haxhimusa largohet nga Gjilani

24
SHARE

Betim Haxhimusa është larguar nga Gjilani.

Është vetë futbollisti që përmes një shkrimi në Facebook, ka njoftuar se është larguar nga Gjilani.

Tutje ai shton se do të shqyrtojë të gjitha ofertat që kanë ardhure në drejtim të tij, për të vendosur për të ardhmen.

Njoftimi i Haxhimusës për largimin nga Gjilani:

Pershendetje ,

Me kete shkrim dua te ju njoftoj qe nga sot perfunidmisht kam vendosur te nderprej bashkpunimin me SC Gjilanin , klubin ne te cillin kalova tre (3) sezone te mrekullushme ne nje qytet ku jetohet per futbollin . Gjithsesi si per gjdo futbollist porfesionist dhe per mua kjo nuk eshte e leht , mirpo dua te kerkoj nje pervoje te re , ne nje skuader tjeter .

Nga sot do te shqyrtoj te gjitha ofertet te cilat me kan ardhur , dhe shume shpejt do te vendos per te ardhmen time .

Ne fund dua te faliminderoj perzemersisht Skifterat te cilet me kan mbeshtetur nga dita e pare ,mos harroni ju jeni pjesa nder mat bukura e historis jetes time, gjitashtu faliminderoj kryesin e klubit dhe presidentin per korrektsin financiare ndaj meje .

Kshtut e ka futbolli tjep lot, gezim , shpresa

Falemiderit me miljona her ju jeni miqsia e ime e perjetshem.

Me rrespekt Betim Haxhimusa

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.