Xherdan Shaqiri merr ofertë nga klubi i njohur

90
SHARE

Xherdan Shaqiri po shqyrton mundësinë e largimit nga Liverpooli.

Mosgrumbullimi i fundit për ndeshjen në Beograd nuk i ka pëlqyer lojtarit me origjinë shqiptare, i cili ka një ofertë konkrete nga Galatasaray.

Një tjetër arsye që po e bind sulmuesin të largohet është edhe mos aktivizimi i rregullt nga ana e Jurgen Klopp në këto 6 muaj me Liverpoolin.

27-vjeçari u ble këtë verë për 15 milionë paund dhe ka një kontratë deri në vitin 2023 me “The Reds” të cilët nuk e shikojnë të arsyeshme të privohen në janar nga ai.

© SYRI.net

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.