Wenger tregon se përse Sanchez ka dështuar te Man Utd

41
SHARE

Arsene Wenger ka befasuar me deklaratën e tij për formën e Alexis Sanchezit.

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se Alexis Sanchez e ka humbur besimin në vete.

Trajneri francez që aktualisht është i papunë, ka shtuar se kiliani di të jetë më vrastar, po t’i rikthehet besimi.

“Është një lojtar shumë punëtor dhe që nuk kursen asnjë atom të tij në ndeshje”, ka thënë fillimisht Wenger, përcjell “lajmi.net”.

“Mendoj se Sanchez ka humbur besimin në vete, pasi unë e njoh shumë mirë dhe ai mund të jetë vrastar para gole, mirëpo që kjo shpresoj të rregullohet kohë, pasi është një lojtar fantastik”, ka shtuar më tej francezi. /Lajmi.net/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.