U dënua me 9 vite burg, nuk do ta besoni skuadrën e re të Robinhos

103
SHARE
AC Milan's Brazilian forward Robinho celebrates after scoringagainst Parma during their Italian Serie A football match on February 12, 2011 in San Siro stadium in Milan. AFP PHOTO / OLIVIER MORIN (Photo credit should read OLIVIER MORIN/AFP/Getty Images)

Sulmuesi brazilian Robinho ka arritur marrëveshje me ekipin turk Sivasspor që është pjesë në ligën e parë të Turqisë.

Ai është dënuar me 9 vite burg për shkak përfshirjes në një rebelim të një bande në Brazil.

33 vjeçari e ka apeluar këtë vendim të gjykatës braziliane dhe kjo çështje kërkon vite tu zgjidhur.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.