Tottenham identifikon zëvendësuesin e Dembele?

47
SHARE

Tottenham po mendon të përforcojë opsionet në mesfushë me transferimin e mesfushorit të Red Bull Salzburg, Amadou Haidara, raporton “The Sun”.

20 vjeçari ka impresionuar me çerekfinalistët e Europa League këtë sezon, duke zgjuar interesimin e Tottenham, transmeton “Transferimet”.

Reprezentuesi i Malit i është bashkuar Salzburg dy vite më parë nga JMG Academy Bamako.

Bashkëlojtari i Valon Berishës te klubi austriak ka shkëlqyer në Evropë dhe mund të kalojë te ‘Spurs’ në merkaton e verës.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.