‘Suso ndër më të mirët në botë’

28
SHARE

Milan do të përballet me Real Betis në Ligën Evropiane sot mbrëma, me anën e Rino Gattusos duke shpresuar për të përmbysur humbjen 2-1 në San Siro për të marrë të gjitha 3 pikët në Spanjë.

Duke folur para ndeshjes, portieri Pepe Reina ka thënë se futbolli ka ndryshuar në këo dy javë.

“Sot një ndeshje shumë e rëndësishme për të ardhmen në Ligën e Evropës. Ata janë një ekip i mirë, ata krijuan shumë vështirësi, respekt të madh për ta dhe besim të madh për ne”, ka thënë Reina, përcjell ORAinfo.

“Suso? Kur kam luajtur në Liverpul, ai ishte një fëmijë, por ai gjithmonë ka qenë shumë teknik, është mentalisht i ngurtësuar dhe ai është duke u provuar të jetë ndër më të mirat në Itali dhe në botë. Ai është një lojtar shumë i rëndësishëm “, pohoi Reina.

Ndryshe, Milani në ndeshjen ndaj real Betis do të staroi pa sulmuesin Higuain i cili u lëndua në ndeshjen kundër Udineses. /ORAinfo/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.