Super lojtari po kërkon largimin nga Bajerni

40
SHARE

Mats Hummles po kërkon largimin nga Bajerni.

Mbojtësi gjerman nuk është i kënaqur me taktikat e lojës dhe rotacionin e lojtarëve të udhëhequr nga trajneri Niko Kovac.

Këtë situatë është duke e montuar skuadra e Manchester United.

‘Djajtë e Kuq’ kanë qenë të interesuar të nënshkruajnë me Hummels gjatë merkatos së verës, por negociatat u ndërprenë nga bavarezët.

Një rihapje e kësaj mundësisë së këtij transferimi mund të ndodh në fund të sezonit, me Unitedin që vazhdon t’i vuajë pasojat e një mbrojtje jo mirë të konsoliduar.

© SYRI.net

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.