Sporting 0-1 Arsenal, notat e lojtarëve

16
SHARE

Arsenal me një këmbë në fazën tjetër të Europa League teksa mposht Sporting në udhëtim epërsi minimale 1-0.

‘Topçinjtë’ e vijojnë formën e lartë falë golit të minutës së 77′ nga Danny Welbeck dhe numri i fitoreve radhazi shkon në njëmbëdhjetë, transmeton Transferimet.net.

Notat e lojtarëve:

Sporting: Ribeiro (6), Ristovski (5), Andre Pinto (6), Coates (4), Acuna (7), Battaglia (6), Petrovic (6), Gudelj (6), Nani (6), Montero (5), Bruno Fernandes (5)

Arsenal: Leno (6), Lichtsteiner (6), Sokratis (7), Holding (8), Xhaka (6), Guendouzi (7), Elneny (7), Ramsey (6), Mkhitaryan (6), Welbeck (7), Aubameyang (7)

Zëvendësuesit: Gaspar (5), Cabral (5), Diaby (NA) / Torreira (6), Lacazette (NA), Iwobi (NA)

Lojtari i ndeshjes: Rob Holding

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.