Skuadra e Sportingut në krizë, e zyrtarizon ish-trajnerin e Milanit

78
SHARE

Skuadra e Sporting Lisbonës është bërë me trajner të ri.

Rolin e trajnerit te klubi portugez e ka marrë, Sinisa Mihajlovic, shkruan IndeksOnline.

Klubi përmes rrjeteve sociale konfirmoi se serbi ka nënshkruar kontratë tri vjeçare.

Kujtojmë që shumica e lojtarëve janë larguar nga Sporting për shkak sulmit që u bë ndaj tyre nga tifozët.

Mihajlovic tani kërkon që ta rikthej skuadrën portugeze në formë të shkëlqyer.

49-vjeçari ka qenë trajner i shumë skuadrave, përfshi; Interin, Catanian, Bolognan, Fiorentinan, Serbinë, Milanin dhe Torinon

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.