Sevilla-Barcelona, formacionet zyrtare

79
SHARE

Qyteti i Tangier në Maroko është nikoqir Superkupës së Spanjës. Barcelona dhe Sevilla udhëtojnë në Afrikën Veriore për ndeshjen.

Barcelona, kampione në La Liga dhe fituese e Copa del Rey, e nis ndeshjen si favorite, por kjo nuk do të thotë se Sevilla nuk kanë shpresë për triumf, transmeton Transferimet.net.

Përballja luhet në stadiumin ‘Stade Ibn Batouta’ që ka një kapacitet prej 45,000 ulësesh.

Formacionet zyrtare:

Barcelona:

Sevilla:

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.