Roma – Shakhtar: Formacionet e mundshme

25
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Juventusi arriti të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe Roma shpreson ta bëjë këtë ndaj Shakhtar Donetskit.

Ndeshja e parë në Ukrainë kishte përfunduar me rezultat 2-1, por pavarësisht rezultatit klubi romak shpreson te kualifikimi.

Skenari është që stadiumi Olimpico t’i jep një mbështetje të madhe skuadrës italiane dhe e gjitha kjo të shndërrohet në motiv.

Edin Dzeko dhe Federico Fazio priten të kthehen si titullarë, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:

Roma (4-3-3): Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Strootman, De Rossi, Nainggolan; Perotti, Dzeko, Under.

Shakhtar (4-2-3-1): Pyatov; Butko, Ordets, Rakitsky, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard; Ferreyra.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.