Real Madridi tashmë ka një marrëveshje me ish-mesfushorin e Barcelonës

13
SHARE

Thiago Alcántara është opsioni, që Real Madridi po mendon për të zëvendësuar Mateo Kovacic, i cili u huazua për një vit te Chelsea. Lojtari në fjalë ka besimin e plotë të Julen Lopetegui, i cili e kishte atë si titullar fiks në listat e ekipit kombëtar të Spanjës.

Sipas “El Transistor” në “Onda Cero”, Real Madridi ka arritur një marrëveshje me lojtarin dhe tani ka nevojë për të mbyllur negociatat me Bayern Munich. Ndryshe nga rastet e James Rodrigues, apo Lewandowski, për të cilët bavarezët nuk ishin të gatshëm për të negociuar, trajner Niko Kovaç nuk e sheh ish-mesfushorin e Barcelonës të patransferueshëm.

Thiago, i cili është trajnuar në “La Masia”, ka një kontratë me Bayernin deri në qershor të vitit 2021, por pas pesë sezonesh, kur ka qenë i padiskutueshëm, atij mund t’i duket e favorshme të përballet me sfida të reja. Aq më shumë duke pasur dorën e shtrirë të një prej mbështetësve të tij më të mëdhenj në karrierë: Julen Lopetegui.

Ai është një lojtar i sprovuar, me maturim sportiv (27 vjeç), i përdorur për të luajtur lojra në nivelin më të lartë. Shquhet për përdorimin e topit, vizionin dhe shpejtësinë e lëvizjes. Përveç kësaj, ai do të jepte disa alternativa për Lopetegui. Kostoja e Thiago Alcantara mund të jetë rreth 50 milionë euro.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.