Ramsey konfirmon të ardhmen

43
SHARE

Aaron Ramsey planifikon të qëndrojë në Arsenal këtë sezon dhe të mos largohet në afatin kalimtar të janarit.

Ramsey ka zbuluar se pritshmëritë ishin që ai të zgjaste qëndrimin 10-vjeçar në klub, por që nuk doli të jetë ashtu, transmeton Transferimet.net.

“Kam kontratë me Arsenalin dhe do të bëj më të mirën këtë sezon që të mund të fitojmë diçka speciale.

“Gjithçka ka shkuar mirë me klubin. Menduam se ishin në atë pozitë ku kishim arritur marrëveshje, por nuk është ashtu.

“Prandaj mua më mbetet të vazhdojë të luajë futbollin tim dhe të bëj më të mirën për Arsenalin këtë sezon, kurse pjesën tjetër do ja lë klubit.”

 © Transferimet.net

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.