“Pro” apo “kundër” kthimit të Neymar, Messi befason të gjithë…

66
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Lionel Messi dhe një numër lojtarësh të Barcelonës duan që Neymar të kthehet në klub, por presidenti Josep Maria Bartomeu nuk është dakord, thonë raportet në Spanjë.

Argjentinasi thuhet se u tha shokëve dhe kolegëve se dëshiron që ish-partneri i tij sulmues të kthehet, por Cadena Cope thotë se kjo ka ‘zemëruar’ presidentin e klubit, transmeton “Transferimet”.

Dëshira e deklaruar e Messit për Neymar për t’u kthyer ishte bërë duke i bërë jehonë nënshkrimit të muajit janar të Philippe Coutinho, i cili tha për shokun e tij ndërkombëtar: “Për mua do të ishte shumë mirë nëse Neymar do të kthehej këtu”.

Real Madridi ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje të ardhshme për sulmuesin e Paris Saint-Germain, i cili u bashkua me liderët e Ligës 1 nga Barca verën e kaluar në një shifer rekord për 222 milionë euro.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.