Portieri i Manchester Cityt grumbullohet për herë të parë me Kosovën

50
SHARE

Skuadra e Kosovës do të luajë dy ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kombeve, ndaj Maltës dhe Azerbajxhanit respektivisht më 17 dhe 20 nëntor.

Trajneri Bernard Challandes ka bërë gati listën e lojtarëve që do të grumbullojë për këto dy sfida.

Për herë të parë është grumbulluar portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muriqi, por edhe mbrojtësi Mirlind Kryeziu.

Lista e Kosovës

Portierë:

Samir Ujkani – Caykur Rizespor

Arijanet Muric – Manchester City

Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:

Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb

Fidan Aliti – KS Skënderbeu

Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron

Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava

Leart Paqarada – SV Sandhausen

Benjamin Kololli – FC Zurich

Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mesfushorë:

Bersant Celina – Sëansea

Valon Berisha – SS Lazio

Hekuran Kryeziu – FC Zurich

Herolind Shala – IK Start

Idriz Voca – FC Luzern

Besar Halimi – Brøndby

Arbër Zeneli – SC Heerenveen

Milot Rashica – SV Ëerder Bremen

Edon Zhegrova – K.R.C. Genk

Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues:

Vedat Muriqi – Caykur Rizespor

Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday

Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

© SYRI.net

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.