Plani i kinezëve për transferimin e Messit

75
SHARE

“Mundo Deportivo” konfirmon interesimin nga Hebei Fortune për blerjen e Messit.

Hebei Fortune s’ka të ndalur.Klubi i pasur kinez pas transferimit të Ezequiel Lavezzi dhe Javier Mascherano ka shfaqur interesim për sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi.

“Mundo Deportivo” konfirmon interesimin nga Hebei Fortune për blerjen e Messit, pas përfundimit të këtij sezoni, përcjell “lajmi.net”.

Mirëpo, sulmuesi nga Rosario thuhet se preferon qëndrimin te Barcelona.

Madje, kjo është arsyeja pse ai ka vazhduar kontratën deri më 2021.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.