Vokrri: Zhegrovës iu deshën 30 sekonda për të vendosur për Kosovën

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe futbollisti Edon Zhegrova, kanë qenë mysafirë në ‘Sport Show’. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënoi fitore të thellë 3:0 ndaj Shqipërisë në ndeshjen miqësore në Zvicër. Golashënues për Kosovën në...

Gazetari italian këshillon Ancelotin: Merr Strakoshën te Napoli!

Napoli pritet të bëjë një revolucion total në ekip. Anceloti pritet të vendos pikat mbi “I”, për të përforcuar ekipin dhe të jetë i denjë për të luftuar për titull kampion vitin e ardhshëm, por pse jo dhe kompetitiv...

Low shpjegon pse Leroy Sane nuk do të jetë në Botëror

Leroy Sane është lënë jashtë skuadrës së Gjermanisë për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Mospërfshirja e yllit të Manchester Cityt në listën zyrtare të Gjermanisë nga Joachim Low tronditi sot botën e futbollit. Sane ka qenë titullar i rregullt për kampionin...

Liverpool – Fekir, lajmi i fundit nga Anglia

Liverpool punon në merkato. Nabil Fekir shumë shpejtë do të jetë një futbollist i Liverpoolit. Agjenti i tij ka konfirmuar se marrëveshja është shumë afër, përcjellë “Lajmi.net”. Detajet finale pritet të zgjidhen këtë javë dhe më pas do të zyrtarizohet “martesa”. Fekir ka...

Kroacia publikon listën zyrtare të Botërorit

Zllatko Dalic, trajneri i Kombëtares së Kroacisë, i cili më parë ka drejtuar edhe Dinamon në kampionatin shqiptar, ka publikuar listën përfundimtare të lojtarëve që do të shkojnë në Rusi. Nuk është se ka ndonjë surprizë, pasi i vetmi lojtar...

Callejon largohet nga Napoli, ka dy super-oferta

E ardhmja e Jose Callejon është larg Napolit. Lojtari ka dy oferta për të ardhmen, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas “Gazzetta dello Sport”, Callejon kërkohet nga Milan dhe Atletico Madrid. 31-vjeçari ishte ndër lojtarët kryesorë të Napolit në vitet e fundit, mirëpo me largimin...

Njëri nga këta 3 sulmues do t’i bashkohet Milanit, por ka një problem!

Kjo e hënë shënoi nisjen e një jave vendimtare për Milanin, që ndodhet në një udhëkryq për të ardhmen e sezonit, që ndërthur merkaton e blerjet e reja, anën financiare, por gjithashtu prestigjin që ofrojnë garat kontinentale. Lojtarët e rinj...

Nuk ka hajgare me Milanin, Belotti afër transferimit

Milan nuk e ka ndërmend të dorëzohet për transferimin e sulmuesit të torinës, Andrea Belotti. Sulmuesi është vlerësuar 100 milionë nga Torino, por tani ndoshta vlen sa gjysma. Belotti sezonin që shkojë kishte rënie nga forma për shkakë të një lëndimi...

Topi i Botërorit zbret nga hapësira, mbërrin në Rusi

Gjithçka është gati për startin e Kampionatit Botëror. Në Rusi mbërriti edhe topi që do të luhet ndeshja e parë e këtij aktiviteti, i cili erdhi nga hapësira. “Telstar 18” mbërriti në tokë, pas 168 ditë në stacionin hapësinor dhe...

Egjipti zbulon listën zyrtare, ky është vendimi për Salah

Futbollisti i Liverpulit, Mohamed Salah është emëruar në skuadrën e Egjiptit për Kupën e Botës, pavarësisht se është lënduar në finalen e Ligës së Kampionëve. 25 vjeçari nuk do të takohet me shokët e tij deri në 9 qershor, ndërsa...