Peter Cech – Napoli, vjen lajmi i ‘çmendur’ nga Italia

Peter Cech është në dilemë për të ardhmen e tij. Portieri çek nuk ka qenë në formë e tij të lartë në këtë sezon që shkoi, andaj është në dilemë se çfarë duhet të bëjë. Arsenali e ka transferuar para pak...

Interi i ofron Milanit një lojtar dhe para për Suson

Interi po e kërkon transferimin e Susos nga Milani. Nerazurët janë futur në bisedimet me agjentin e spanjollit, e që klauzola e tij është 40 milionë euro. Interi nuk dëshiron që ta paguaj shumën e plot, andaj i ka ofruar Milanit,...

Beckham: Argjentinë – Angli do jetë finalja e Kupës së Botës

David Beckham ka parashikuar finalen e Botërorit duke thënë se Anglia dhe Argjentina do të takohen në finale. Ish-lojtari i Manchester United dhe Real Madridit ka dhënë një intervistë pas një eventi promovues që mbahej në Kinë, duke thurur elozhe...

Verratti drejt kthimit në Itali, PSG nis kontaktet me klubin italian

Ndizet aksi i merkaton Torino-Paris: ditën e mërkurë është zhvilluar një takim mes drejtuesve të Juventus, Beppe Marotta dhe Fabio Paratici, dhe drejtorit sportiv të Paris Saint-Germain, Antero. Drejtuesi i PSG, sipas “Tuttosport”, është informuar në lidhje me situatën e...

Spalletti “përmbys” Inter-in, ja 11-shja e re e zikaltërve

Inter ka hedhur kandidaturën për t’u shpallur mbretëresha e merkatos së verës. Vendi i katërt, i siguruar në javën e fundit të kampionatit të kaluar, i ka lejuar zikaltrit të kthehen në Champions League dhe klubi ka ndërmend të...

Gjyqtari u akuzua se kërkoi fanellën e Ronaldos, shikoni çfarë bën FIFA

FIFA nga ana tjetër në një deklaratë ka sqaruar pozicionin e arbitrit. Amrabat hapi shumë polemika me deklaratën e tij se arbitri i ndeshjes Marok-Portugali i kërkoi fanelën Ronaldos. Kjo ndezi edhe më shumë polemikat, pasi marokenët protestuan gjatë për vendimet...

Lajm ‘bombë’ nga Anglia: Chelsea e transferon yllin e Juventusit

Tashmë është punë e kryer që Maurizio Sarri do të jetë trajneri i Chelseas. Skuadra londinez tani ka filluar që të mendoj për transferimet e reja për sezonin e ri. Chelsea dëshiron që ta transferoj mesfushorin e Juventusit, Miralem Pjanic, që...

ZYRTARE: Riza Durmishi transferohet të gjiganti nga Serie A

Riza Durmishi brenda ditës pritet të zyrtarizohet si lojtar i Lazios. Përmes disa fotografive në “Twitter”, Lazio ka bërë të ditur se shqiptari nga Tetova, Riza Durmishi, ka kaluar me sukses testet mjekësore, para se të kompletojë transferimin nga Real...

Argjentinë-Kroaci: Kuriozitete, statistika dhe formacionet e supersfidës së Grupit D

Në “Nizhni Novgorod”, Argjentina dhe Kroacia do të masin forcën e tyre në një përballje direkte, ku të dyja skuadrat do të synojnë që të marrin maksimumin në këtë takim, në mënyrë që kualifikimin për në fazën tjetër, ta...

ZYRTARE: Vjen largimi tjetër nga Liverpool

Mbrojtësi anglez Jon Flanagan është larguar nga Liverpool pas tetë vitesh me klubin anglez. Ai i bashkohet zyrtarisht Rangers si transfer i lirë, transmeton Transferimet.net. https://twitter.com/RangersFC/status/1009775602990186502 Flanagan do të luajë nën drejtimin e Steven Gerrard, që dikur ishte bashkëlojtar i tij te...