Kroacia turpëron Argjentinën (VIDEO)

Edhe tifozi më i Eshte tifozi më i çmendur nuk mund ta kishte parashikuar këtë fitore të pabesueshme të Kroacisë përballë Argjentinës së Lionel Messit. Ballkanasit kanë fituar me rezultatin 3-0 përballë Argjentinës së Lionel Messit që gjatë gjithë 90...

Pas golit, Kylian Mbappe hyn në histori të Francës

Franca ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme për kalimin në fazën tjetër. Golin e vetëm të takimit e shënoi Mbappe i cili me portën e boshatisur shtyu topin drejt rrjetës. Ky gol është mjaft special për të,...

Fred e tepron me deklaratën pas zyrtarizimit te Unitedi

“Ky është klubi më i madh në botë". Manchester United ka zyrtarizuar transferimin e Fred. Ai ka deklaruar se ka nënshkruar për klubin më të madh në botë, përcjellë “Lajmi.net”. “Ky është klubi më i madh në botë dhe jam i lumtur...

Francë 1:0 Peru, ja kush është shpallur lojtari i ndeshjes

Franca ka arritur fitoren e dytë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. “Gjelat” mposhtën me rezultat minimal 1 me 0 Kombëtaren e Perusë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Kylian Mbappe, i cili u zgjodh edhe futbollisti i ndeshjes nga...

ZYRTARE: Largohet nga Roma

Roma ka njoftuar zyrtarisht shitjen e një lojtari. Skuadra italiane ka bërë me dije se e ka shitur mbrojtësin, Arturo Calabresi te Bologna, përcjell Orainfo. Calabresi nuk kishte hapësirë te Roma, duke u huazuar te skuadrat si Berscia dhe Livorno, ndërsa...

Formacionet zyrtare: Argjentinë – Kroaci

onte na pret një super-ndeshje prej orës 20:00. Argjentina dhe Kroacia zhvillojnë sfidën që mund të jetë vendimtare për kalimin e grupit. Tani skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare. Argjentina: Caballero; Marcado, Otamendi, Tagliafico; Salvio, Mascherano, Perez; Acuna; Meza, Aguero, Messi. Kroacia: Subasic;...

Vjen nga Kina oferta zyrtare për yllin e Napolit

Rrugët e Napolit dhe të Marek Hamsik duket se po mbërrijnë në pikën e ndarjes. Tashmë prej kohësh po flitet shumë në lidhje me të ardhmen e mesfushorit sllovak që pëlqehet shumë në Kinë. Kapiteni i të kaltërve mësohet...

Trajneri i Brazilit flet për dëmtimin e Neymarit dhe merr këtë vendim zyrtar

Trajneri i Brazilit ka thënë se nëse Neymar do të ishte dëmtuar atëherë nuk do të vihet në rrezik për të luajtur në Kupën e Botës. “Jo, jo! Ai ka pasur një problem në kyç por ende jemi në...

Klopp befason të gjithë: Ja përse na mungon Shqipëria në Kupën e Botës

Jurgen Klopp e ka një arsye të fortë përse i mungon Shqipëria në Kupën e Botës. Në një postim në rrjetet sociale tekniku i Liverpoolit i ka të freskëta imazhet e dy tifozëve seksi të Kombëtares shqiptare, Rike Roçi dhe...

ZYRTARE: Leipzig me trajner të ri

Skuadra gjermane, Leipzig tani më është bërë me trajner të ri. Julian Nagelsmann është trajneri i ri i skuadrës gjermane, transmeton Transferimet.net. Ky i fundit sot zyrtarisht ka ndërprerë kontratën më Hoffeinheim për të nënshkruar me Leipzig, pra gjithçka zyrtare...