“Do të preferoja Guardiolën trajner të Man.United në vend të Mourinhos”

Është e vështirë për të gjetur një lojtar më të idolizuar nga tifozët e Manchester United se Eric Cantona. Trashëgimia e tij shkon përtej 55 golave, ​​që ai ka shënuar në 185 lojrate luajtura me “djajtë e kuq” në mes...

Tevez largohet nga Kina, a do të jetë ky klubi i ri?

“Tuttosport” shkruan se Boca Juniors e mirëpret rikthimin e tij, por Carlos Tevez kërkohet edhe nga klube tjera. Carlos Tevez do të largohet nga klubi kinez, Shanghai Shenhua. Sulmuesi argjentinas ka vendosur të përfundojë aventurën në futbollin kinez. Andaj, lajmi ka zgjuar...

ZYRTARE: Messi rinovon me Barcelonën, klauzola e tij është e frikshme

Lionel Messi ka nënshkruar me Barcelonën deri në fund të vitit 2021  raporton Syri.net përcjell Transferimet.net. Argjentinasi tashmë do të ketë një klauzolë prej 700 milion eurosh nga 300 që ishte. Kjo shifër tashmë duket pak e vështirë për tu paguar,...

Emre Can largohet nga Liverpool, ja skuadra e re!

Burimet e “Tuttosport” dhe “TMW” pretendojnë se Juventusi ka rënë dakord për një kontratë personale me Emre Can. Kjo do të thotë se Can ka vendosur të transferohet në ligën elitare italiane gjatë fundit të sezonit, por do të ketë...

Pastore në La Liga?

Havier Pastore, 28 vjeç, nuk po kalon momentin më të mirë të karrierës së tij profesionale. Mesfushori nuk llogaritet në formacion nga Unai Emery te PSG-ja, ndaj për disa kohë ka qenë i lidhur me klubet e mëdha në...

E pabesueshme se ku dëshiron Ronaldo që të transferohet

Mediat spanjolle raportojnë se Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid pas përfundimit të këtij sezoni. Cristiano Ronaldo ka këshilluar menaxherin e tij, Jorge Mendes t’i fillojë bisedimet me Paris Saint-Germain. Mediat spanjolle raportojnë se portugezi dëshiron të largohet nga...

Menaxheri i Pastores në Milano

Inter ka shfaqur interesim për transferimin e tij gjatë merkatos së janarit. Javier Pastore dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germain. E ardhmja e tij mund të jetë sërish në Serie A. Inter ka shfaqur interesim për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar...

Kjo është e ardhmja e Peter Crouch!

Peter Crouch pritet të nënshkruaj kontratë të re me skuadrën angeze, Stoke City. 36 vjeçari mbetet i pëlqyer nga trajneri Mark Hughes i cili dëshiron të mbaj në skuadër anglezin, raporton Transferimet.net. Ish lojtari i Liverpool dhe Tottenham mbetet një nga...

Përforcimi i ri vendos të largohet nga Real Madrid

Dani Ceballos nuk ka gjetur hapësirë të mjaftueshme për lojë pas ardhjes në klub nga Real Betis. Dani Ceballos ka vendosur të largohet nga Real Madrid. Mesfushori spanjoll nuk ka gjetur hapësirë të mjaftueshme për lojë pas ardhjes në klub nga...

Ky njeri mund ta ngjallë Milanin

Marek Jankulovski mendon se në një apo tjetër mënyrë, Kaka do të ishte një ndihmesë e madhe për Milanin. Ish mbrojtësi i Milanit, Marek Jankulovski, ka këshilluar klubin që të rikthejnë Kakan. Nuk bëhet fjalë që të luajë, pasi Kaka tashmë...