Babai i Neymar flet për negociatat me Real Madridin: E vërteta është kjo…

Babai dhe menaxheri i futbollistit brazilian, Neymar, ka mohuar njëherë e mirë negociatat me klubin e Realit të Madridit. Ai u shpreh se është e pamundur të mendosh largimin pas vetëm 3 muajsh në Paris dhe jo më të negociosh...

Pranë marrëveshjes, Real Madrid gati blerjen e bujshme të janarit

Real Madrid është shumë pranë arritjes së marrëveshjes. Drejtues të “Los Blancos” po mendojnë për pjesën e prapavijës dhe për këtë kërkojnë të nënshkruajnë me portierin e Athletico Bilbaos, Kepa Arrizabalaga, shkruan ‘marca”, raporton Syri.net përcjell Transferimet.net Portieri i Spanjës U21...

Kompletohen skuadrat për Botërorin e klubeve

Pas triumfit të Gremios në Kupën e Botës për klube, janë kompletuar gjashtë pjesëmarrësit në edicionin e sivjetmë që mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe nga 6 deri më 16 dhjetor. Real Madridi si kampion i Evropës, Gremio i Amerikës...

ZYRTARE: Nesër, hidhet shorti për Kupën e Botës

Shorti për ‘Botëror 2018’ do të hidhet më 1 dhjetor. Shorti i grupeve për Kupën e Botës “Rusi 2018”, do të hidhet më 1 dhjetor në Moskë ndërsa në vazo do të përfshihen 32 përfaqësuese pjesëmarrëse. Ndarja nëpër vazo bëhet në...

5 golat e Messit që janë identike si të Maradonës (VIDEO)

Diego Maradona dhe Leo Messi kanë shwnuar 5 gola të cilat pothuajse janë identike. Ylli i Barcelonës që prej fillimit të karrierës është krahasuar me Diego Maradona, për shkak të mënyrës së lojës. {"videoid": "1122604", "sid":"16"}

Benevento – Milan, ja çfarë do të bëjë Gattuso

Gennaro Gattuso pritet ta aktivizojë kroatin Nikola Kalinic nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Beneventos, të dielën. Gennaro Gattuso është duke bërë planet e fundit për debutimin e tij si trajner i ri i Milanit. “Gazzetta dello Sport” raporton se...

Ibrahimovic kërkon yllin e Real Madridit në Manchester United

Zlatan Ibrahimovic ka këshilluar drejtuesit e klubit të bëjnë përpjekje për transferimin e sulmuesit Gareth Bale. Zlatan Ibrahimovic kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. Sulmuesi i Manchester United ka këshilluar drejtuesit e klubit të bëjnë përpjekje për transferimin e...

Befasia e vitit! Italia megjithatë mund të luajë në “Botërorin 2018”

Italianët ende mund të luajnë në Kampionatin botëror, pasi Peru do të suspendohet. Italia ende ka gjasa që të luaj në Kampionatin Botëror. Azzurët u ndalën nga Suedia për tu mos u kualifikuar në Kupën e Botës që nga viti 1958. Por,...

Enrique trajner i skuadrës së madhe europiane

Luis Enrique mund të rikthehet si trajner në Bundesligë. Luis Enrique mund të ndërpresë pushimet dhe të rikthehet në drejtimin e një skuadre të madhe europiane. Bëhet fjalë për Borussia Dortmund, pasi sipas mediave, Peter Bosz rrezikon gjithmonë e më shumë...

Golashënuesi më i mirë në Europë, Salah lë pas ‘jashtëtokësorin’

Mohamed Salah çdo ditë dhe më shumë po shkëlqen në Premier League me klubin e Liverpooli. Marokeni është golashënuesi më i mirë i top 5 ligave që merr pjesë në të gjitha garat. Salah ka shënuar 17 gola, duke lënë mbrapa...