Klubi i Bayern Munchen uron në gjuhën shqipe: Gëzuar Ditën e Pavarësisë (FOTO)

Faqja e Bayern Munchen në “Twitter” pati një urim të veçantë sot, për ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Më 28 nëntor, ajo zgjodhi të urojë në shqip të gjithë tifozët bavarezë nga Shqipëria, duke shkruar: “Gëzuar Ditën e Pavarësisë”.

Skandal: Ylli i Real Madridit pranon mashtrimin

Mbrojtësi i Realit të Madridit, Marcelo, është një tjetër futbollist që i shtohet listës së atyre që kanë kryer mashtrime fiskale. Brazilani 29-vjeçar ka pranuar të ketë fshehur në deklarimet e tij shifrën 500 mijë euro nga tatim fitimi i...

ZYRTARE: Dënohet De Rossi pas kartonit të kuq

Daniele De Rossi është dënuar nga Federata e Italisë në Futboll. Ai është dënuar me dy ndeshje mos-lojë, pas kartonit të kuq ndaj Genoas, përcjellë “Lajmi.net”. De Rossi goditi me shuplakë sulmuesin Gianluca Lapadula. Nga penalltia Genoa barazoi dhe Roma dështoi të...

De Biasi nuk harron Shqipërinë – Ja si i uron shqiptarët për Ditën e...

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka treguar se është serish se zemra e tij nuk ndahet nga Shqipëria, edhe pse nuk është më në drejtim të kuqezinjve. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, De Biasi ka uruar...

Xhaka dhe Mustafi urojnë ditën e flamurit me një foto speciale

Dy futbollistët shqiptar që luajnë për gjigantin evropian, Arsenal, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka kanë uruar 28 nëntorin. Qendër mbrojtësi, Mustafi, ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook së bashku me futbollistin nga Prishtina, Graniut Xhakën, duke...

Një vit nga tragjedia më e madhe e futbollit

Sot bëhen një vit nga njëra nga tragjeditë më të dhimbshme në historinë e futbollit. 71 nga 77 pjesëtarë në aeroplanin që po barte skuadrën braziliane Chapecoense humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit. Vetëm tre futbollistë mbijetuan, ku vetëm njëri prej...

Arsenali i rrëmben Barcelonës drejtorin sportiv

Ish-drejtori sportiv i Barcelonës, Raul Sanllehi, i është bashkuar Arsenalit, në kuadër të ristrukturimit të departamenteve të vëzhgimit dhe rekrutimit të talentëve. Siç raporton e përditshmja angleze "Daily Mail", skuadra nga Londra veriore do të njoftojë për emërimin e Sanllehit...

Katër majtakët që Mourinho i do në Manchester United

Jose Mourinho dëshiron ta përforcojë sulmin e Manchester United duke i sjellë katër lojtarë majtakë në skuadër në afatin kalimtar veror. Afati kalimtar pritet të jetë i dendur për United, pasi raportohet se Mourinho i ka identifikuar katër lojtarë majtakë...

‘Ylli’ i Interit: Tifozët më kërcënuan me vdekje

Mbrojtësi brazilian i krahut të majtë, Dalbert, ka zbuluar se ka marrë kërcënime me vdekje nga tifozët e Nice, pasi kishte bërë presion për ta shtyrë kalimin e tij te Inter verën që lamë pas. “Gjithçka ndodhi shumë shpejt, tani...

Buffon merr një vendim të çmendur për të ardhmen e tij

Gigi Buffon “rifutet” në lojë. Pas eliminimit nga Suedia në kualifikueset e Botërit “Rusi 2018”, portieri 40-vjeçar deklaroi publikisht se do të tërhiqej nga futbolli, por “ushtari” më i vjetër i “të kaltërve” duket se nuk ka ndërmend “të...