‘Neymar do të bëhet më i miri i botës në PSG’

Neymar do të bëhet lojtari më i mirë në botë në Paris Saint-Germain, mendon trajneri Unai Emery. 25 vjeçari, futbollisti më i shtrenjtë në histori, iu bashkua klubit parisien në verë mirëpo është lidhur me një kalim në Real Madrid...

ZYRTARE: Joao Mario prezantohet te skuadra e re

West Ham ka kompletuar transferimin e Joao Mario nga Inter në huazim deri në fund të sezonit. Mesfushori portugez bëhet blerja e parë e David Moyes dhe ka nënshkruar me klubin londinez një kontratë gjashtë-muajshe, transmeton Transferimet.net. Mario do të bartë...

E FUNDIT: Nainggolan merr një vendim befasues për të ardhmen

Il Tempo po raporton se mesfushori i Roma-s Radja Nainggolan do të mbetet në Qytetin e Përjetshëm pavarësisht ofertave të shtrenjta nga Kina. Për Alessandro Austini, Giallorossi do të mbajë shërbimet e lojtarit box-to-box për pjesën e mbetur të këtij...

ZYRTARE: Barcelona kompleton transferimin e rradhës

Barcelona ka përfunduar nënshkrimin e yllit të Montreal Impact starus Ballou Jean-Yves Tabla. Tabla ka nënshkruar një kontratë trevjeçare në Barca B me një klauzolë lirimi prej 25 milion euro, por ka edhe një opsion dyvjeçar, i cila gjithashtu do...

United dhe Juventus në bisedime për super-dyshen

Manchester United do të takohet me Juventusin për të diskutuar Paulo Dybala. TransfermarketWeb thonë se një takim është ngritur mes dy ekipeve. Marrëveshja mund të varet nëse Matteo Darmian do të lejohet të shkojë në Torino.

Aubameyang rikthehet në stërvitje!

Pierre-Emerick Aubameyang si duket është pishman dhe nuk dëshiron të largohet nga skuadra gjermane. Ai është rikthyer në stërvitje me Dortmundin dhe dëshiron që të jetë i gatshëm në vikend ku Dortmund do të përballet me Freiburg. Aubameyang që një kohë...

U martua në Las Vegas, lojtari i Atletico Madrid rrezikon 1 vit burg

Mbrojtësi i Atletico Madrid, Lucas Hernandez, rrezikon deri në një vit burg për shkak se është martuar në Las Vegas, ndërkohë që ishte urdhëruar që të mos dilte jashtë shtetit. Shkurtin e vitit të kaluar, Hernandez dhe gruaja e tij,...

Arrinë në Itali për teste mjeksore nënshkrimi i madh i Napoli-t

Amin Younes ka ardhur në klinikën Villa Stuart në Romë për të marrë testet mjeksore me Napoli, përpara lëvizjes së tij nga Ajax. Reprezentuesi gjerman tashmë kishte rënë dakord për një marrëveshje me Partenopei për korrik, me kontratën e tij...

Iniesta merr oferta surprizuese nga Kina

Shanghai Shenhua ka bërë një ofertë të papritur për të nënshkruar kapitenin e Barcelonës Andres Iniesta, pretendon TransferMarketWeb. Kryetari i klubit kinez të Super League Wu Xiaohui thuhet se ka parë derbin e fundit mes Barcelonës dhe Espanyol, dhe ka...

Barcelona në Brazil për ta transferuar super-talentin

Barcelona ka dërguar një delegacion në Brazil për të negociuar nënshkrimin e Arthur Melo nga Gremio, sipas Mundo Deportivo. Mesfushori ka qenë prej kohësh në listën e kërkuar të Barcelonës dhe klubi tashmë është pajtuar me lojtarin.