Numancia 0-3 Real Madrid, notat e lojtarëve

46
SHARE

Real Madrid ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 skuadrën që luan në Segunda Division, Numancia.

Kjo ishte ndeshja e parë që u zhvillua ndërmjet këtyre dy skuadrave në 1/8 e finales së Copa del Rey, ndërsa ndeshja e dytë luhet në Santiago Bernabeu, transmeton Transferimet.net.

Gareth Bale shënoi nga penalltia (35′) për të kaluar madrilenët në epërsi, e më pas listës së golashënuesve iu shtuan edhe Isco (89′) dhe Borja Mayoral (90+1′).

Notat e lojtarëve:

Numancia:

Real Madrid:

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.