Messi e thotë hapur: “Nuk e dua këtë lojtar tek Barcelona”

93
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Lionel Messi i ka thënë klubit të tij se ai nuk dëshiron Marco Verratti në Barcelonë, raporton Diario Gol.

 

Italiani ishte e lidhur me një lëvizje në Camp Nou në të kaluarën si zëvendësim për Xavi ose Andres Iniesta, por Messi e ka bërë të qartë se nuk dëshiron që mesfushori të bëjë një lëvizje pasi PSG u eleminua kundër Real Madridit, transmeton “Transferimet”.

Megjithatë, Verratti mund të gjendet ende në Spanjë, nëse raporti duhet të besohet, pasi vetë Madridi po kërkon një zëvendësim afatgjatë për Luka Modriç.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.