Mbretërit e Kupës së Mbretit

235
SHARE

Gjysmëfinalja e tetë me radhë, askush si Barcelona në Copa del Rey.

Barcelona po e zhvillon gjysmëfinalen e tetë me radhë në Kupën e Mbretit kundër Valencias, ndeshje kjo që po luhet në Camp Nou, kurse ajo kthyese do të zhvillohet në “Mestalla” javën e ardhshme.

Sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, Barcelona është klubi i parë në histori të Copa del Rey që luan në tetë gjysmëfinale me radhë,

Kampioni aktual i kësaj gare, Barça, ka triumfuar 29 herë në Copa del Rey, që ndiqet nga Athletic Bilbao me 23 kurse Real Madridi është 10 tituj prapa katalunasve, me 19.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.