Martial largohet nga United, drejt gjigantit italian

62
SHARE

Juventusi thuhet se është në ‘pole position’ për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester United, Anthony Martial.

Sipas Tuttosport, Juve tashmë kanë filluar negociatat për Martial dhe janë duke llogaritur në mesfushorin dhe kolegun francez te Blaise Matuidi për ta tërhequr atë në Torino, transmeton “Transferimet”.

22-vjeçari është përshkruar si një objektiv per Supermonezët e Bianconerëve, Beppe Marotta dhe Fabio Paratici, që u përpoqën dhe nuk arritën ta nënshkruanin atë në mes 2012 dhe 2013.

Me atë rast, Martial përfundimisht la Olympique Lyonnais për Monaco si një adoleshent, para transferimit të tij në United në vitin 2015, për një shumë që mund të rritet në 66 milion euro.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.