Manchester City – Bristol City, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së parë të Carabao Cup

54
SHARE

Manchester City dhe Bristol City përballen në ora 20:45 në kuadër të gjysmëfinales së Carabao Cup.

Në finale shkon skuadra e cila tregohet më e suksesshme në dy ndeshje të zhvilluara, në fushën e vet dhe atë të kundërshtarit, me ndeshjen e parë që zhvillohet në Etihad, transmeton Transferimet.net.

Në çerekfinale, Bristol City shënoi një fitore historike, duke mposhtur Manchester United në shtëpi me rezultat 2-1, njëkohësisht duke eliminuar skuadrën e Jose Mourinhos.

Ja zgjedhjet e trajnerëve:

Manchester City:

Bravo, Danilo, Stones, Mangala, Zinchenko, Gundogan, De Bruyne (c), Bernardo, Yaya Toure, Sterling, Sane

Embedded

Bristol City:

Fielding, Wright, Flint, Baker, Magnusson, Brownhill, Pack, Smith, Bryan, Paterson, Reid. Subs: Steele, Vyner, Kelly, Eliasson, Walsh, Engvall, Taylor

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.