Man Utd – Sevilla: Formacionet e mundshme, Pogba në dyshim

43
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Vincenzo Montella nuk e filloi mirë te Milani, por jo edhe aq tani te Sevilla, gjithsesi ai është i interesuar të mbyll sezonin mirë duke befasuar Jose Mourinhon.

Sevilla do të përballet sonet (e martë) me Manchester Unitedin në Old Trafford në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve për 1/16.

Ndeshja e parë përfundoi me rezultat 0-0 në Sanchez-Pizjuan dhe kjo i ka mundësuar dy skuadrave që të shpresojnë për një kualifikim në çerekfinale.

Paul Pogba është në dyshim pasi ende nuk dihet se është rikuperuar apo jo, por siç tha edhe Jose Mourinho në konferencën për media, ka mundësi që francezi mund të luajë.

Më poshtë keni formacionet e mundshme nga të dy skuadrat:

Man Utd (4-2-3-1): De Gea; Valencia, Baily, Smalling, Young; McTominay, Matic; Mata, Sanchez, Rashford; Lukaku.

Sevilla (4-2-3-1): Sergio Rico; Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero; Pizarro, N’Zonzi; Sarabia, Banega, Correa; Muriel.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.