Man Utd 2-1 Leicester, notat e lojtarëve

270
SHARE

Manchester United mposhti Leicester City me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të sezonit të ri të Premier League.

Përkundër një vere frustruese, duke filluar nga ndeshjet parasezonale e deri te pamundësia për të nënshkruar me një qendër-mbrojtës që ka qenë prioritet i Jose Mourinho në merkato, United arriti të grumbullojë tri pikët e para në ndeshjen e parë të ligës, transmeton Transferimet.net.

Jose Mourinho nuk ka humbur në asnjë ndeshje hapëse në Premier League gjatë karrierës së tij dhe këtë ecuri e vazhdoi edhe në edicionin e ri.

Golashënuesit: Paul Pogba (3′), Luke Shaw (83′) dhe Jamie Vardy (90+2′).

Notat e lojtarëve:

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.