Lyon në bisedime për sulmuesin e Tottenham

87
SHARE

Lyon është në bisedime të avancuara me Tottenham për transferimin e sulmuesit Reo Griffiths, raporton Sky Sports.

18 vjeçari pritet të largohet nga klubi londinez.

Griffiths shënoi 33 gola për grupmoshat u18 të Spurs në edicionin e kaluar dhe arriti të kualifikohej te grupmoshat u23, transmeton Transferimet.net.

Klubi gjerman RB Leipzig, drejtori sportiv i të cilit është ish-anëtari i Tottenham, Paul Mitchell, janë gjithashtu të interesuar për transfeirmin e Griffiths.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.