Liverpool 4-0 West Ham, notat e lojtarëve

57
SHARE

Start i furishëm i sezonit për Liverpool pasi Të Kuqtë shkatërruan West Hamin e Manuel Pellegrinit me rezultat 4-0 në ndeshjen e parë të tyre në Premier League.

Mohamed Salah dhe Sadio Mane realizuan dy golat e parë pas disa sulmeve të pareshtura gjatë pjesës së parë në Anfield. Goli i tretë nga vendasit erdhi tetë minuta pas fillimit të gjysmëlojës së dytë përmes Mane nga një pozitë jashtë loje që arbitri anësor nuk e vërejti, transmeton Transferimet.net.

Daniel Sturridge ishte realizues i golit të katërt dhe të fundit për ‘The Reds’ me prekjen e tij të parë pas inkuadrimit në lojë duke e bërë edhe më të mërzitshme pasditën për Pellegrinin.

Notat e lojtarëve:

Liverpool: Alisson (7), Alexander-Arnold (8), Van Dijk (7), Gomez (7), Robertson (8), Keita (9), Milner (9), Wijnaldum (7), Mane (8), Salah (8), Firmino (8)

Zëvendësuesit: Henderson (6), Shaqiri (6), Sturridge (7)

West Ham: Fabianski (7), Fredericks (6), Balbuena (6), Rice (5), Ogbonna (6), Masuaku (6), Noble (5), Wilshere (6), Anderson (7), Arnautovic (7), Antonio (6)

Zëvendësuesit: Snodgrass (6), Hernandez (6), Yarmolenko (6)

Lojtari i ndeshjes: James Milner

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.