Lamtumirë Benzema..!! Drejt klubin anglez për 35mln funte

123
SHARE

ARSENAL ka bërë një ofertë £ 35million për sulmuesin e Real Madrid Karim Benzema, sipas raporteve në Spanjë.

Arsenali është detyruar të spërkasë paratë këtë muaj pas largimit të Alexis Sanchez për rivalët e Manchester United.

Gunners kanë sjellë tashmë Henrikh Mkhitaryan një marrëveshje shkëmbimi dhe gjithashtu thuhet se po mbyllen në Pierre-Emerick Aubameyang të Borussia Dortmundit, transmeton Transferimet.net

Dhe një tjetër lojtar i cili mund të shtohet në radhët e Arsene Wenger, sipas portalit spanjoll Don Balon, është sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema.

Reprezentuesi i Francës ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje në Londër dhe raporti thotë se Arsenali ka paraqitur një ofertë prej £ 35million.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.