Kualifikohet Chelsea dhe Arsenali, Liverpooli i thotë lamtumirë Carabao Cup

16
SHARE

Arsenali dhe Chelsea vijojnë rrugëtimin në turin e tretë të Carabao Cup.

Chelsea ka eliminuar Liverpoolin pasi fitoi me përmbysje 2-1 ku golat u shënuan nga Sturridge (58’), Emerson (79’) dhe Hazard (85’).

Fitore shënoi edhe Arsenali, që e mundi Brentfordin 3:1.

Dy gola i realizoi Welbeck dhe një Lacazette.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.