Kovacic drejt largimit nga Real Madrid, ja ku po transferohet

84
SHARE

MANCHESTER UNITED raportohet se janë të interesuar të nënshkruajnë mesfushorin e Real Madridit Mateo Kovaçiç.

Gazeta spanjolle AS thotë se Jose Mourinho po monitoron 23-vjeçarin e Kroacisë, i cili ende duhet të vendosë veten në ekipin e parë pavarësisht se ishte në sezonin e tij të tretë në Santiago Bernabeu.

Kovacic ka bërë vetëm shtatë paraqitje në La Liga këtë sezon dhe fantazisti po përpiqet për fatin e tij diku tjetër.

Tottenham gjithashtu thuhet se është i prirur të rrëmbejë ish-yllin e Interit.

Ndërsa klubi i tij i mëparshëm dhe rivalët e Juventusit janë gjithashtu duke mbajtur vëzhgimet.

Megjithatë, raporti shton se Real nuk dëshiron të shesë Kovacic këtë verë.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.