Kosovë 3-1 Maltë, notat e lojtarëve

41
SHARE

Kosova shënon fitore bindëse 3-1 kundër Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Me plot meritë, arkëtojmë pikët e plota dhe renditemi në krye të grupit, me Azerbajxhanin që na ndjek nga pas, transmeton Transferimet.net.

Benjamin Kololli (2) dhe Vedat Muriqi ishin autorët e golave të përfaqësueses tonë.

Notat e lojtarëve:

Kosova:

Malta:

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.