Juventusi e fiton Kupën e Italisë

45
SHARE

Juventusi e ka shkatërruar Milanon e Gattusos duke e mposhtur me rezultat 4-0 në Stadio Olimpico të Romës për Kupën e Italisë

Pjesa e parë e këtij takimi ishte shumë e zbehtë dhe golat të gjithë erdhën në pjesën e dytë.

Juve filloi fuqishëm ku Benatia (56’të dhe 64’të) shënoi dy gola.

Golin e dytë Juventus e shënoi me anë të Diego Costas në minutën e 61’të.

Milano pas pranimit të këtyre 3 golave të shpejt, ra nga ndeshja e saj.

Kështu goli i radhës erdhi në minutën e 76’të dhe ishte një autogol i Nikola Kalinicit.

Kështu, Juventus është rrugës së mirë për të siguruar 2 trofe këtë sezon. Pas fitores se Kupës së Italisë, Juventusit i duhet edhe një barazim kundër Romës në xhiron e fundit që ta siguroi trofeun e shtatë më radhë në Itali.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.