Juventus transferon yllin e Romës, por vetëm me një kusht…

42
SHARE

Sipas asaj që raportohet nga Il Corriere dello Sport, Juventus mund të nënshkruajë me mbrojtësin e Romës, Kostas Manolas verën e ardhshme, por kjo varet nga një kusht. Ky raportim pretendon se nëse Roma nuk arrin të sigurojë një kualifikim në Champions League këtë sezon, Manolas do ta konsiderojë largimin nga kryeqyteti italian.

Manolas ka një klauzolë 30 milionë euro në kontratën e tij të cilën Monchi dhe ekipi i Romës është përpiqur ta rinovojë tash e një kohë, por që negociatat nuk avancuan, prandaj pritet që greku të largohet nga Roma, transmeton Transferimet.net.

Barcelona dhe Chelsea janë gjithashtu të interesuar

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.