Jurgen Klopp i gëzohet golit të Xherdan Shaqirit (VIDEO)

45
SHARE

Futbollisti shumë i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, ka arrit të shënoi një gol të bukur ndaj skuadrës Burnley.

Ndeshja midis skuadrës Liverpool dhe Burnley është zhvilluar në stadiumin ‘Turf Moor’, ndërsa sulmuesi Shaqiri ka arritur të shënoi gol në minutën 91’ duke e ngritur epërsinë 3-1 ndaj skuadrës kundërshtare, transmeton Klan Kosova.

E menaxheri i skuadrës Liverpool, i është gëzuar jashtëzakonisht golit të Xherdan Shaqirit, pasi që ky gol vulosi fitoren e kësaj ndeshje.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.