James Rodriguez mërzitet te Bayerni, Juventusi gati ta ‘rrëmbejë’

26
SHARE

James Rodrigez përbën një çështje të nxehtë në Gjermani. Bayerni është gati të paguajë 42 milionë euro për ta blerë përfundimisht nga Reali.

Por trajneri Niko Kovac nuk po e aktivizon rregullisht kolumbianin dhe kjo situatë duket se nuk e kënaq mesfushorin.

Ai është ankuar shpesh, edhe sepse tekniku komunikon në gjuhën sllave.

Jorge Mendez po mendon ta largojë Rodigezin në një destinacion të ri.

Sipas raportimeve të “Bild”, klubet që duan shërbimet e tij duhet të paguajnë 60 milionë euro.

Raportet mes menaxherit Mendez dhe Juventusit janë të mira, mjaftojnë të kujtojmë transferimin e Cristiano Ronaldos.

Kolumbiani gjithashtu ka qenë një objektiv i vjetër i italianëve dhe një kalim në Itali është mëse i mundur

Juventus do ta priste “krahëhapur” për ti dhënë një marsh tjetër ekipit.

© SYRI.net

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.