James largohet nga Bayern në fund të sezonit?

80
SHARE

Bayern Munich ka frikë se nuk do të jenë në gjendje të mbajnë James Rodriguez më tej këtij sezoni, me kolumbianin që është i shqetësuar për minutazhin e limituar në Allianz Arena, raporton Kicker.

Bayern posedon lojtarin në një huazim dy-vjeçar nga Real Madrid dhe, sipas kushteve të marrëveshjes, paratë janë të gatshme për të blerë kartonin e tij në verën e ardhshme, transmeton Transferimet.net.

Sidoqoftë, nëse 27 vjeçari nuk dëshiron të qëndrojë në Mynih, Bayern mund të aktivizojë klauzolën dhe më pas ta shesë për një çmim më të lartë.

 

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.