Ja kur do të kthehet Drita në Kosovë

36
SHARE

Skuadra kampione e Kosovës, Drita, ka arritur sukses historik duke kaluar me sukses turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve në Gjibraltar ku mposhti kampionin e Andorës, Santa Coloman dhe kampionin e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps.

Gjilanasit drejt Gjibraltarit janë nisur më 21 qershor.

Aventura e bardh e kaltërve do të përfundoj sot pasi sot ata udhëtojn për në Londër e më pas drejt Tiranës.

Drita është duke vazhduar një formë jashtëzakonisht të mirë.

Skuadra kosovare me 10 korrik do të ballafaqohet me Malmon në staduimin “Adem Jashari” në Mitrovicë./Transferimet.net/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.