Interi i çmend të gjithë! Po e transferon yllin e Bayernit

443
SHARE

Gjigantët e Serie A, Inter, së shpejti do të bëjnë një lëvizje për yllin e Real Madridit, James Rodriguez, varësisht nga mënyra se si marrëveshja e tij e kredisë në Bayern Munich përfundon duke u larguar, thonë raportet, raporton orainfo përcjell Transferimet.net.

Bavarezët e nënshkruan Rodriguezin për një marrëveshje dyvjeçare të huazimit këtë verë, duke shpresuar që të ringjallë karrierën e kolumbianëve edhe një herë.

James ka shënuar vetëm dy herë që nga bashkimi me ekipin gjerman.

Prania e Carlo Ancelottit në Bayern luajti një rol vendimtar në sjelljen e James në klub nga Allianz Arena, por gjërat kanë shkuar poshtë pjerrësisë për 26-vjeçarin që nga shkarkimi i Ancelottit.

Ancelotti ishte njeriu përgjegjës për sjelljen e James në Real, por James kishte luftuar për kohë nën Zinedine Zidane sezonin e kaluar.

Interi u tha të jetë pas kolumbianit para se ai të kalonte për Allianz këtë verë të kaluar dhe mund të jetë në për atë përsëri, nëse ai kthehet në Bernabeu.

Shumë do të varen nga gjendja e Joao Mario në klub, por ka shumë të ngjarë që Real do të lejojë James të kërkojë një lëvizje kredie përsëri.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.