“Higuain është më i mirë se Icardi”

37
SHARE

Ish-ylli i Milanit Dejan Savicevic është i lumtur që Rossonerët e kanë Gonzalo Higuain mbi sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Derby della Madonnina i javës së ardhshme po faturohet si një betejë mes dy sulmuesve argjentinas, por Saviçeviç e bëri të qartë se Higuain është mbi Icardin.

“Icardi ose Higuain janë dy lloje të ndryshme sulmuesish”, tha ish lojtarii malazez për Gazzetta dello Sport, përcjell ORAinfo.

Higuain jo vetëm që shënon, por edhe merr pjesë në lojë, ndihmon shokët e tij dhe përmirëson të gjithë grupin.

“Icardi është një mbarues i jashtëzakonshëm, por ekipi duhet të vihet në dispozicion të tij. A ka mjaft fantazi në këtë Milan”, tha Savicevic.

“Kur keni një lojtar si Suso në fushë, topi lëviz shumë mirë. Sigurisht që Suso është një lojtar i plotë dhe ka gjithçka për t’u bërë një lojtar i madh”, tha Savicevic.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.