Guardiola i “fiksuar” pas Mbappe, City bën gati 200 milionë euro

13
SHARE

Manchester City pavarësisht se e ka nisur mjaft mirë kampionatin, teksa kryeson së bashku me Liverpoolin, por në Champions u befasua në takimin e parë nga Lyon. Ndërsa është me mendjen te kampionati anglez, Guardiola ka edhe një plan të fshehtë për të sjellë në Angli talentin e Paris Saint Germain, Kylian Mbappe.

Sipas mediave britanike Guardiola u ka thënë drejtuesve të klubit që të bëjnë të pamundurën për të sjellë në skuadër Mbappe-n. Shifra që lidhet me këtë transferim është plot 200 milionë euro. Një ofertë tunduese për klubin të cilët kanë pasur së fundmi dhe probleme me “Fair Play Financiar”.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.