Fekir refuzoi Chelsean? Arsyeja Liverpool!

100
SHARE

Nabil Fekir personalisht ka refuzuar transferimin te skuadra e Chelseas.

Francezi si duket pret për një kalim te Liverpool vitin e ardhshëm në janar ose në verën e vitit 2019, transmeton Transferimet.net.

Gjithashtu mediat kanë shkruar se Klopp ka marrëveshje personale me Fekir dhe lojtari vitin e ardhshëm zyrtarisht do të vesh fanellen e kuqe.

Chelsea në çastet e fundit tentoi të transferoj atë, por pa sukses pasi Fekir e dëshiron me çdo kusht kaliin në Anfelid Road.

Liverpool në janar mund të transferoj atë më pak se 50 milioë euro, kurse në verë mund të nënshkruaj për 40 milionë euro.

Klopp si duket i ka menduar mësë miri këtë punë, pasi Lyon kërkonte 60 milionë euro për super mesfushorin.

Liverpool ka përfunduar merkaton me 4 nënshkrime si Fabinho, Keita, Shaqiri dhe Alisson.

Tifozët janë duke e cilësuar si merkaton më të mirë gjatë këtij nga trajneri gjerman./Transferimet.net/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.